Anatomia palpacyjna

Anatomia palpacyjna jest to sztuka lokalizowania struktur anatomicznych na żywym organizmie głównie za pomocą „świadomego” dotyku przy wykorzystaniu wiedzy anatomicznej.

Umiejętność przełożenia teoretycznej znajomości anatomii na praktyczne wykorzystanie tej wiedzy w celu odnalezienia i oceny interesującej nas w danej chwili struktury jest niezbędna w pracy każdego masażysty, terapeuty czy fizjoterapeuty.

Kurs anatomii palpacyjnej pozwala:

• podnieść pewność siebie w pracy z ciałem dzieki dużo lepszej jego znajomości
  • zwiększyć skuteczność wykonywanych technik poprzez większą precyzje w lokalizowaniu obszarów wymagających terapii
  • poszerzyć zakres pracy o obszary, które dotychczas stanowiły problem ze względu na brak wystarczającej wiedzy
  • poprawić bezpieczeństwo dzięki lepszej znajomości obszarów wymagających szczególnej ostrożności
  • utrwalić i zweryfikować dotychczas posiadaną wiedzę z zakresu anatomii

KAŻDY UCZESTNIK SZKOLENIA OTRZYMUJE MATERIAŁY SZKOLENIOWE

PROGRAM SZKOLENIA

Szkolenie nastawione na wiedzę praktyczną, podpartą solidną teorią zadowoli każdego kursanta.
Na kursie poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:
Podstawowe zasady badania palpacyjnego
Wskazówki do nauki i sztuki palpacji
Różnicowanie struktur tkankowych
Palpacja elementów kostnych
Palpacja mięśni poszczególnych części ciała

CZAS ORAZ CENA SZKOLENIA

Szkolenie to ma bardzo rozbudowaną formę, która pozwoli na dokładne nauczenie się oraz zapamiętanie wszystkich technik.
Czas trwania szkolenia to 2 pełne dni szkoleniowe w godzinach od 9:30 – 17:30
Cena szkolenia: 650zł (brutto)
W cenę szkolenia wpisany jest ciepły obiad

SZKOLENIE PROWADZONE JEST RÓWNIEŻ W TRYBIE INDYWIDUALNYM

DOKUMENTY ORAZ MOŻLIWOŚCI PO KURSIE

Po szkoleniu każdy absolwent:

• Zdobywa umiejętności oraz kwalifikacje do wykonywania masażu
  • Ma możliwość otworzenia własnej praktyki (działalność gospodarcza)
  • Zwiększa swoje szanse podczas ubiegania się o pracę w ośrodkach SPA, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych, klubach sportowych, hotelach, ośrodkach narciarskich, sanatoriach
  • Dzięki zdobytej na szkoleniu wiedzy posiada szersze możliwości pomocy rodzinie oraz przyjaciołom, np. w przypadku bólów mięśni grzbietu

Po zakończeniu każdego kursu absolwenci otrzymają następujące dokumenty:

Zaświadczenie ukończenia kursu – wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).

DYPLOM W JĘZYKU ANGIELSKIM