Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Kursy

Kurs bezbolesnego masażu bańką chińską (BMBC)

Przedstawiamy pierwszy w Polsce kurs bezbolesnego masażu bańką chińską.
Wydawać by się mogło, że taki masaż nie istnieje a jednak. Bezbolesny masaż bańką chińską ( BMBC) jest autorską metodą stworzoną przez Bartłomieja Leszczyńskiego, którą doskonalił podczas swojej pracy zawodowej.
Koncepcja ta jest zaprzeczniem ogólnie przyjętej tezy, że intensywny masaż próżniowy bańką chińską jest bardz bolesny.
BMBC zdobywa uznanie wśród rzeszy Pań borykających się z problemem cellulitu w całej Polsce.

Masaż bańką chińską to jeden z zabiegów najbardziej pożądanych przez panie. Stosowany regularnie pomaga zwalczyć cellulit, redukuje tkankę tłuszczową, poprawia krążenie krwi i limfy w organizmie oraz wpływa na złagodzenie bólów mięśni i kręgosłupa. Polega on na zaaplikowaniu w miejscach problemowych gumowych baniek, a następnie przeprowadzeniu odpowiedniego masażu, podczas którego są one przeciągane po powierzchni skóry. Bezbolesny masaż bańką chińską relaksuje, odpręża i pozytywnie wpływa na kondycję całego organizmu.

Najważniejszym elementem masażu bańką chińską, któremu zawdzięcza on swoje działanie lecznicze, jest podciśnienie wytwarzające się wewnątrz bańki. Skóra zostaje wciągnięta do niej na głębokość od 1 do 3 cm, dzięki czemu z organizmu uwalniają się toksyny i nadmiar płynów. Zaledwie trzy zabiegi wystarczają do tego, aby klientka odczuła poprawę. Regularne stosowanie masażu pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów.

Szkolenia przeprowadzamy w trybie grupowym i indywidualnym.

Cena kursu: 380 zł brutto

Każdy uczestnik podczas szkolenia otrzymuje fachowe materiały na temat cellulitu oraz metodykę wykonywania masażu a także filmy instruktażowe.

Program szkolenia bezbolesnego masażu bańką chińską:

 • Przedstawienie mechanizmu i przyczyny powstawania cellulitu
 • Omówienie faz rozwoju cellulitu
 • Zarys historyczny wykorzystywania baniek w terapii
 • Działanie oraz właściwości masażu bańkami chińskimi
 • Omówienie wskazań oraz przeciwskazań
 • Omówienie tajników bezbolesnego masażu bańkami chińskimi
 • Praktyczny masaż bańkami chińskimi w przypadku redukcji cellulitu oraz modelingu miejsc problemowych

Możliwości jakie daje odbycie kursu:

Po szkoleniu każda absolwent:

 • Zdobywa umiejętności oraz kwalifikacje do wykonywania masażu
 • Może otworzyć własną praktykę ( działalność gospodarcza)
 • Zwiększa szanse o ubieganie się o praca w ośrodkach SPA, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych, klubach sportowych, hotelach, ośrodkach narciarskich, sanatoriach
 • Poprzez zdobytą wiedzę na szkoleniu posiada szersze możliwości pomocy rodzinie oraz przyjaciołom, np. podczas bólów mięśni grzbietu

Po zakończeniu każdego kursu absolwenci otrzymają 

 • Zaświadczenie ukończenia kursu – wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).
 • CERTYFIKAT