Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Kursy

KURS MASAŻU BALIJSKIEGO

Tradycyjny masaż balijski wywodzi się z pięknej wyspy Indonezyjskiej Bali. Jest jednym ze starożytnych technik tradycyjnego leczenia w wielu przypadłościach, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie .Pierwotnym a zarazem głównym zadaniem tego masażu była pomoc przy problemach zdrowotnych mające swoje podłoże reumatyczne. Spowodowane to było faktem, że rolnicy zbierający ryż stale narażeni byli na padając deszcz oraz wiatr, który te problemy wzmagał. Na jego złożony kształt miała niewątpliwy wpływ historia Bali i Jawy, miejsc intensywnej wymiany handlowej, migracji, krzyżowania się kultur, podejść m.in. ayurvedy, medycyny chińskiej oraz aromaterapii. Wyjątkowym czyni go balijskie przekonanie, że by osiągnąć spotęgowany stan rozluźnienia , krew i tlen muszą swobodnie przepływać i tylko wtedy energia również przepływa bez ograniczeń.

Dzięki swojej intensywności jest on skuteczny w sięganiu w głąb napiętych i obciążonych mięśni, aby złagodzić ich skurcz. Dlatego polecany jest osobom, które lubią mocniejsze bodźce. Kurs masażu balisjkiego jest dla każdego masażysty, który chce wzbogacić swój wachlarz umiejętności o kolejną niezwykłą metodę.

PROGRAM SZKOLENIA:

  • Historia masażu
  • Dobór olejków do masażu
  • Omówienie wskazań oraz przeciwwskazań
  • Nauka technik masażu

CENA: 600 zł ( brutto) – w cenę szkolenia wpisany jest catering 

MOŻLIWOŚCI PO KURSIE 

Po szkoleniu każdy absolwent:

  • Zdobywa większe umiejętności oraz kwalifikacje do wykonywania masażu
  • Może otworzyć własną praktykę ( działalność gospodarcza)
  • Zwiększa szanse o ubieganie się o praca w ośrodkach SPA, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych, klubach sportowych, hotelach, ośrodkach narciarskich, sanatoriach
  • Poprzez zdobytą wiedzę na szkoleniu posiada szersze możliwości pomocy rodzinie oraz przyjaciołom, np. podczas bólów mięśni grzbietu

PO ZAKOŃCZENIU KAŻDEG KURSU ABSOLWENCI OTRZYMAJĄ NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:

Zaświadczenie ukończenia kursu – wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).

DYPLOM TERAPEUTY W JĘZYKU ANGIELSKIM 

CERTYFIKAT 

Masaż Balijski należy do rodziny tradycyjnych masaży indonezyjskich pochodzących z wysp Bali.
Był on stosowany przez chłopów na wyspie Bali, którzy pracowali na polach ryżowych i cierpieli na gościec stawowy oraz reumatyzm, stąd oprócz aspektów relaksacyjnych masaż balijski odznacza się również charakterem typowo leczniczym.

Jest połączeniem kilku rodzajów masaży, łączy w sobie prastare techniki zaczerpnięte z ayurwedy, metody chińskiej akupresury, oraz typowego masażu balijskiego, mającego charakter leczniczy, z elementami relaksu.

Podczas zabiegu masażu balijskiego stosuje się aromaterapię, dobrane olejki eteryczne mają działanie terapeutyczne, pobudzają m.in układ krążenia oraz układ limfatyczny do wydajniejszego działania.

Oferta Kursów