Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Kursy

Kurs masażu centryfugalnego (stawowego)

Jak wiemy ból stawów powstały na skutek urazów to dziś częsty problem zgłaszany przez wielu pacjentów. Niewielu pacjentów (a także lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów) wie, że istnieje skuteczny masaż który może przynieść ulgę pacjentowi.

Masaż ten nazywany jest centryfugalnym i należy do najnowocześniejszych metod stosowanych obecnie w medycynie sportowej. Jest to specjalny masaż leczniczy stawów obwodowych do którego wskazaniami są:
schorzenia reumatyczne którym towarzyszy ból stawu, schorzenia ortopedyczne przebiegające z przewlekłym zapaleniem stawów i elementów okołostawowych ( torebek stawowych i ścięgnistych, więzadeł, kaletek maziowych ), stany pourazowe powstałe w wyniku urazów stawów i elementów okołostawowych ( więzadeł, torebek stawowych, kaletek maziowych, mięśni ).

Niestety w Polsce metoda ta jest wciąż jeszcze mało znana, ponieważ nie została uwzględniona w podstawie programowej dla zawodu Technik masażysta. Także w ramach kształcenia w szkołach wyższych jest jedynie omawiana teoretyczne. Wszystko to wpływa na fakt, że wciąż jest mało specjalistów wykorzystujących tą metodę w leczeniu pacjentów mimo jej wysokiej skuteczności.

Ośrodek Doskonalenia Masażu jest jedną z nielicznych na świecie instytucji szkoleniowych prowadzących nauczanie tej metody masażu.

Kurs polecany jest wszystkim osobom które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i poszerzyć swoją ofertę zabiegów skierowaną do pacjentów z chorobami stawów kolanowych, biodrowych, łokciowych czy barkowych oraz być konkurencyjnymi terapeutami na rynku usług fizjoterapeutycznych.

Instruktorem prowadzącym szkolenie jest Łukasz Olszewski br

KAŻDY UCZESTNIK SZKOLENIA OTRZYMUJE MATERIAŁY SZKOLENIOWE

PROGRAM SZKOLENIA 

Szkolenie nastawione na wiedzę praktyczną, podpartą solidną teorią zadowoli każdego kursanta.
Na kursie poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:
Ogólna charakterystyka masażu centryfugalnego
Wskazania, przeciwwskazania i cele masażu
Techniki oraz metodyka wykonania
Wskazówki dotyczące zastosowania w praktyce

CZAS ORAZ CENA SZKOLENIA

Szkolenie to ma bardzo rozbudowaną formę, która pozwoli na dokładne nauczenie się oraz zapamiętanie wszystkich technik.
Czas trwania szkolenia to 1 pełny dzień szkoleniowe w godzinach od 9:30 – 17:30
Cena szkolenia: 400zł (brutto)
W cenę szkolenia wliczony jest ciepły obiad:)

SZKOLENIE PROWADZONE JEST RÓWNIEŻ W TRYBIE INDYWIDUALNYM

DOKUMENTY ORAZ MOŻLIWOŚCI PO KURSIE

Po szkoleniu każdy absolwent:

●Zdobywa umiejętności oraz kwalifikacje do wykonywania masażu
●Ma możliwość otworzenia własnej praktyki (działalność gospodarcza)
●Zwiększa swoje szanse podczas ubiegania się o pracę w ośrodkach SPA, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych, klubach sportowych, hotelach, ośrodkach narciarskich, sanatoriach
●Dzięki zdobytej na szkoleniu wiedzy posiada szersze możliwości pomocy rodzinie oraz przyjaciołom, np. w przypadku bólów mięśni grzbietu

Po zakończeniu każdego kursu absolwenci otrzymają następujące dokumenty:

Zaświadczenie ukończenia kursu – wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).

DYPLOM W JĘZYKU ANGIELSKIM

CERTYFIKAT 

Oferta Kursów