Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Kursy

Kurs masażu drenażu limfatyczego twarzy

DRENAŻ LIMFATYCZNY TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Umiejętność poprawnego wykonania manualnego drenażu limfatycznego twarzy stanowi obecnie niezwykle istotny element w kosmetyce, medycynie estetycznej, a także terapii przeciwobrzękowej. Warto sobie uśwadomić, że aby w efektywny sposób zastosować wiele spośród zabiegów na twarz, należy wcześniej usunąć wszelkie obrzęki (dobrym przykładem jest tu bardzo popularny masaż typu anti-aging). Jest to zatem nieodzowna metoda, przydatna jako przygotowanie do licznych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również sama w sobie stnowiąca wartościowy zabieg pielęgnacyny, relaksacyjny i leczniczy. Wystarczy wspomnieć o takich jej zaletach jak: usunięcie opuchlizny spod oczu, wygładzenie zmarszczek, uelastycznienie i odżywienie skóry, poprawa konturu twarzy, itd.

Drenaż limfatyczny z pozoru wydaje się prostym do wykonania zabiegiem, jednak spotkać się można, zwłaszcza w internecie, z wieloma nieprawidłowymi wykonaniami. Kluczowe znaczenie bowiem ma tu zarówno odpowiednia kolejność, tempo jak i rozłożenie siły nacisku chwytów. Zwłaszcza niuanse dotyczące siły i kierunku nacisku dłoni są niemożliwe do uchwycenia na filmie, a są niezbędne do wywołania zamierzonych efektów. Dlatego właśnie jedyną drogą nauki drenażu jest nauka na żywo, pod okiem fachowca.

KAŻDY UCZESTNIK SZKOLENIA OTRZYMUJE MATERIAŁY SZKOLENIOWE

PROGRAM SZKOLENIA

Szkolenie nastawione na wiedzę praktyczną, podpartą solidną teorią zadowoli każdego kursanta.
Na kursie poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Przyczyny i skutki obrzęków
2. Anatomia i fizjologia układu limfatycznego w obrębie twarzzy, szyi i dekoltu
3. Istotne informacje dotyczące wykonywania drenażu
4. Wskazania i przeciwwskazania do drenażu twarzy

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Przygotowanie do zabiegu
Poprawne wykonywanie technik
Drenaż twarzy z uwzględnieniem różnych modyfikacji

CZAS: 1 dzień ( 10 h ) 
CENA: 350zł 

Szkolenie to ma bardzo klarowną formę, która pozwoli na dokładne nauczenie się oraz zapamiętanie technik i metodyki.

W cenę szkolenia wliczony jest ciepły obiad

DOKUMENTY ORAZ MOŻLIWOŚCI PO KURSIE

Po szkoleniu każdy absolwent:

  • Zdobywa umiejętności oraz kwalifikacje do wykonywania masażu
  • Ma możliwość otworzenia własnej praktyki (działalność gospodarcza)
  • Zwiększa swoje szanse podcczas ubiegania się o pracę w ośrodkach SPA, gabinetach masażu, gabinetach
  • kosmetycznych, klubach sportowych, hotelach, ośrodkach narciarskich, sanatoriach
  • Dzięki zdobytej na szkoleniu wiedzy posiada szersze możliwości pomocy rodzinie oraz przyjaciołom.

Po zakończeniu każdego kursu absolwenci otrzymają następujące dokumenty:

1. Zaświadczenie ukończenia kursu – wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).

DYPLOM TERAPEUTY 

CERTYFIKAT

Drenaż limfatyczny to obecnie bardzo znana w wielu państwach Europy i świata metoda masażu (m.in.: Austrii, Chorwacji, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Węgrzech, Włoszech a nawet w tak odległych krajach jak Brazylia, USA, Nowa Zelandia, Kanada), która zdobyła niekwestionowane uznanie zarówno w rehabilitacji jak i kosmetyce.

Wskazania do drenażu limfatycznego to m. in: nadwaga i otyłość, cellulitis, choroby / uszkodzenia skóry ( np. po oparzeniach i odmrożeniach ), choroby narządów ruchu ( m. in. obrzęki pourazowe ), stany po amputacjach, np. gruczołu piersiowego. Tak szerokie zastosowanie świadczy o dużej wartości leczniczej drenażu limfatycznego, dlatego też nauczany jest w szkołach kształcących zawodowych masażystów. Jest także uwzględniony w programie specjalizacji w zakresie fizjoterapii dla osób posiadających specjalizację I stopnia w rehabilitacji ruchowej.

Kurs polecany jest wszystkim zainteresowanym tą popularną i skuteczną metodą masażu, także tym którzy w swoim środowisku stykają się z pacjentami cierpiącymi na np. choroby wywołane zastojem limfy. Zapraszamy uczniów i studentów kierunków medycznych, a także wykwalifikowanych i praktykujących już specjalistów. W związku z faktem, iż jest to znana w wielu państwach metoda masażu, udział w kursie polecany jest osobom planującym podjęcie pracy poza granicami kraju.

Oferta Kursów