Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Kursy

Kurs masażu gorącymi kamieniami

W świecie masażu istnieje stereotyp, że masaż gorącymi kamieniami to masaż typowo relaksacyjny. Natomiast każdy terapeuta, który ma zamiar wykorzystywać kamienie w swojej pracy musi mieć świadomość, że siły mechaniczne oraz termiczne, które posiadają kamienie, mają ogromny potencjał leczniczy, o czym świadczy również szereg badań klinicznych, mówiących o zastosowaniu gorących kamieni podczas różnych jednostek chorobowych.

Terapia oraz masaż związany z użyciem gorących kamieni jest starożytną nieprzemijającą formą harmonijnej pracy terapeutycznej. Techniki wykorzystujące gorące kamienie powstawały i rozwijały się na przestrzeni wieków w różnych zakątkach świata, wśród różnych kultur, całkowicie ze sobą niezwiązanych. Ludzie od zamierzchłych czasów przypisywali kamieniom moce energetyczne, co nie jest kwestią przypadku, ponieważ tak samo jak biegun ziemski, tak i kamienie posiadają właściwości geomagnetyczne, a według litoterapeutów wiele minerałów odpowiada za daną cechę lub chorobę. Podczas kursu masażu gorącymi kamieniami każda osoba otrzyma dużą dawkę wiedzy praktycznej oraz teoretycznej, która pomoże w wykonaniu profesjonalnego masażu. Instruktorem, który prowadzi kurs masażu gorącymi kamieniami jest Pan Bartłomiej Leszczyński autor pierwszej w Polsce książki w pełni poświęconej masażowi kamieniami pt „ Masaż Kamieniami”

Niektórymi poruszonymi tematami na kursie masażu gorącymi kamieniami są: 

  • Historia masowania kamieniami
  • Rodzaje i właściwości kamieni wykorzystywanych przez masażystę
  • Znaczenie energii termicznej
  • Omówienie wskazań oraz przeciwwskazań
  • Konserwacja oraz higiena kamieni użytych do masowania
  • Bogata metodyka masażu kamieniami

Nauka ma rozbudowaną formę, która pozwoli na dokładne nauczenie się oraz zapamiętanie wszystkich technik.

Cena kurs : 500zł (brutto) 

W cenę przeszkolenia wpisana jest książka: ” Masaż Kamieniami” oraz ciepły obiad 🙂

Kurs prowadzony jest także w trybie indywidualnym

Po zajęciach każdy kursant:

  • Zdobywa umiejętności oraz kwalifikacje do wykonywania masażu
  • Może otworzyć własną praktykę (działalność gospodarcza)
  • Zwiększa szanse o ubieganie się o praca w ośrodkach SPA, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych, klubach sportowych, hotelach, ośrodkach narciarskich, sanatoriach
  • Poprzez zdobytą wiedzę na szkoleniu posiada szersze możliwości pomocy rodzinie oraz przyjaciołom, np. podczas bólów mięśni grzbietu

Po zakończeniu zajęć absolwenci otrzymają następujące dokumenty:

Zaświadczenie ukończenia szkolenia masażu gorącymi kamieniami – wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).

DYPLOM TERAPEUTY MASAŻU GORĄCYMI KAMIENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM, CERTYFIKAT

Oferta Kursów