Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Kursy

Kurs masażu Japoński Lifting Twarzy (Żadowy)

Twórcą masażu żadowego w Europie jest Sophie Meyer, francuska masażystka, autorka literatury o tematyce masażu.

Masaż żadowy to zabieg orientalny, do którego wykonywania używa się wałeczków żadowych oraz wykorzystuje się techniki Shiatsu.

Żady to naturalne kamienie, nefryt i jadeit, które znane są od najdawniejszych czasów na Dalekim Wschodzie. Masaż żadowy znany jest także pod nazwą “japoński lifitnig twarzy”, albowiem został rozpowszechniony i zmodyfikowany w Japonii.

Masaż poprzedzony jest demakijażem twarzy, który połączony jest z masażem punktowym. Następnie przeprowadza się peeling oraz tzw. ,,rytuał ręczników’’.
Wykonywanie właściwego masażu żadowego opiera się na ściśle dobranych i następujących po sobie, w odpowiedniej kolejności technik masowania oraz przy nieodłącznej obecności wałeczków żadowych.

Etap główny masażu, tzw. lifting twarzy przeprowadzany jest na odpowiednich mięśniach i w określonym kierunku masowania, dlatego w celu jego prawidłowego wykonania niezbędna jest znajomość topografii i anatomii mięśni szyi i twarzy.

Celem masażu żadowego jest wygładzenie zmarszczek oraz zapobieganie ich powstawaniu. Wygładzanie zmarszczek odbywa się ma zasadzie tzw. stymulacji i tonizacji mięśni twarzy, szyi i dekoltu.

Masaż skierowany jest głównie do osób dojrzałych, z widocznymi zmarszczkami , zwiotczeniem skóry twarzy, zmarszczkami skroniowymi, tzw. ,,kurzymi łapkami’’ oraz zmarszczkami między brwiami.

Łączny wymiar godzin szkolenia: 12h
Koszt szkolenia: 500zł

Oferta Kursów