Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Kursy

Kurs masażu odchudzającego

Masaż odchudzający, nazywany dla potrzeb marketingowych masażem wyszczuplającym lub modelującym, jest rodzajem masażu klasycznego ręcznego, wykonywanego w środowisku suchym, podczas którego wykorzystuje się odpowiednio dobrane techniki masażu klasycznego. Zabieg ten należy do grupy masaży profilaktyczno – leczniczych, a więc może być stosowany zapobiegawczo i terapeutycznie. Prowadzone badania udowodniły jego korzystny wpływ na leczenie zachowawcze nadwagi i otyłości (spadek masy ciała stwierdzono u 83,9% osób w grupie badanej oraz u 65 % badanych w grupie kontrolnej). Masaż klasyczny w połączeniu z aktywnością fizyczną wpływa korzystniej na obniżenie masy ciała niż same ćwiczenia fizyczne.
Program kursu obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną, podczas której uczestnicy uczą się wykonywania masażu odchudzającego na brzuchu, udach, pośladkach oraz plecach.

Łączny wymiar godzin szkolenia: 12h
Koszt szkolenia: 650zł

Oferta Kursów