Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Kursy

Kurs masażu osób starszych ( masaż geriatryczny)

OPIS SZKOLENIA

Wg Sharon Puszko, dyrektor Instytutu Geriatrycznego w USA, od 2011 każdego dnia 10 tys. osób wkracza w wiek podeszły. W Polsce również mamy do czynienia ze stale powiększającą się liczbą seniorów, którzy wymagają specjalnego podejścia. Masaż geriatryczny (masaż osób starszych) został zaprojektowany właśnie w celu dostosowania zabiegu do zmian inwolucyjnych starzejącego się organizmu oraz zaspokojenia szczególnych potrzeb osób w podeszłym wieku. Dzięki temu jest często jedyną możliwą do zastosowania formą masażu u seniorów, których kondycja psycho-fizyczna stanowi spore wyzwanie dla masażystów i stanowi przeważnie przeciwwskazanie do zastosowania standardowych metod pracy z ciaem. W tym rodzaju masażu dla osób starszych stosuje się dedykowane seniorom nieinwazyjne, łagodne techniki, specjalne pozycje ułożeniowe i szereg pomniejszych elementów, wpływających na całokształt terapii.

Masaż przede wszystkim ma pomóc poprawić krążenie krwi, zwalczyć depresję, poprawić równowagę , elastyczność oraz trofikę mięśni, zmniejszyć ból stawów, a przy okazji zwiększyć ich ruchomość, a także poprawić ogólne samopoczucie.

Masaż w geriatrii może być szczególnie przydatny dla utrzymania i poprawy ogólnego stanu zdrowia w podeszłym wieku. Olbrzymie znaczenie ma również zapewnienie pacjentom geriatrycznym tak ważnej, a niestety w tym wieku deficytowej dawki dotyku i kontaktu z drugim człowiekiem.

Aby móc profesjonalnie i bezpiecznie przeprowadzać masaż wykorzystywany w geriatrii, należy mieć na uwadze typowe dla wieku starczego zjawiska jak m.in. polipatologia, polilekowość czy wielkie zespoły geriatryczne. Od terapeuty pracującego z osobami w podeszłym wieku wymaga się zatem nie tylko specjalistycznych technik, ale i fachowej wiedzy.

Kurs masażu wykorzystywanego w geriatrii kierowany jest przede wszystkim do opiekunów w domach opieki społecznej, opiekunów medycznych, opiekunów osób starszych, pielęgniarek i innego personelu medycznego, fizjoterapeutów, rehabilitantów i masażystów, rodzin osób starszych oraz wszystkich, których interesuje dana tematyka.

Instruktorem prowadzącym szkolenie jest Łukasz Olszewski, dyplomowany masażysta, pionier i propagator masażu geriatrycznego w Polsce

KAŻDY UCZESTNIK SZKOLENIA OTRZYMUJE MATERIAŁY SZKOLENIOWE

PROGRAM SZKOLENIA

Szkolenie nastawione na wiedzę praktyczną, podpartą solidną teorią zadowoli każdego kursanta.
Na kursie poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:
Wiadomości teoretyczne, w tym:
Charakterystyka osób starszych
Cele i korzyści masażu geriatrycznego
Przeciwwskazania
Najczęstsze choroby a masaż
Wskazówki praktyczne dotyczące postępowania z osobami starszymi
Metodyka wykonania masażu obejmująca:
Pozycje ułożeniowe
Masaż poszczególnych części ciała

CZAS ORAZ CENA SZKOLENIA

Szkolenie to ma bardzo rozbudowaną formę, która pozwoli na dokładne nauczenie się oraz zapamiętanie wszystkich technik.
Czas trwania szkolenia to cały dzień szkoleniowy od 9:30 do 18:30
Cena szkolenia: 590 zł(brutto)
W cenę szkolenia wliczony jest ciepły obiad

DOKUMENTY ORAZ MOŻLIWOŚCI PO KURSIE

Po szkoleniu każdy absolwent:

●Zdobywa umiejętności oraz kwalifikacje do wykonywania masażu
●Ma możliwość otworzenia własnej praktyki (działalność gospodarcza)
●Zwiększa swoje szanse podcczas ubiegania się o pracę w ośrodkach SPA, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych, klubach sportowych, hotelach, ośrodkach narciarskich, sanatoriach
●Dzięki zdobytej na szkoleniu wiedzy posiada szersze możliwości pomocy rodzinie oraz przyjaciołom, np. w przypadku bólów mięśni grzbietu

Po zakończeniu każdego kursu absolwenci otrzymają następujące dokumenty:

1. Zaświadczenie ukończenia kursu – wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).

DYPLOM

CERTYFIKAT

https://youtu.be/Sbi7RwI2HrA

Oferta Kursów