Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Kursy

Kurs masażu Tajskiego

Twórcą masażu tajskiego jest Jivaka Kumarbhaccha. Jego początki sięgają 2500 tys. lat temu w Indiach, na bazie Ayurvedy oraz technik wykorzystywanych w jodze. Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów. Reprezentuje jedyny w swoim rodzaju styl terapii orientalnej, opartej na zasadach współczucia. Masaż ten przez lata rozwijał się oraz był praktykowany w Tajlandii przez mnichów w świątyni, gdzie tak naprawdę przeżył swój ” renesans”.

Metoda ta jest kombinacją ucisków, mobilizacji stawów, rozciągania i opracowywania punktów akupresurowych.
Masaż uelastycznia całe ciało i poprawia zakres ruchomości wszystkich stawów, mięśni oraz ścięgien. Wykonuje się go przede wszystkim w ubraniu i na macie, chociaż dla niektórych technik nie ma żadnych reguł – mogą być wykonane w każdym miejscu i przez każdego. Dla stylu północnego (z prowincji Chiang Mai – miasto w północnej Tajlandi) charakterystyczny jest ruch kołyszący pacjenta podczas masażu oraz miękkość ruchów wykonywanych przez terapeutę (w odróżnieniu od stylu Wat Po). Zdobywanie wiedzy poprzez praktykę to podstawowe założenia tego stylu.

Przeprowadzane metody naukowe wskazują, że daje on podobne efekty do masażu klasycznego i jest efektywną formą terapii bólów dolnego odcinka kręgosłupa. Autorzy wskazują jednak na konieczność dalszych badań nad efektywnością Tradycyjnego Masażu Tajskiego (TMC).

Na kursie masażu tajskiego każdy kursant uczy się dokładnie technik, które pozwolą wykonać 2 godzinny zabieg.

 

PROGRAM KURSU: 

  • Historia masażu tajskiego
  • Omówienie korzyści płynących z masażu
  • Przeciwwskazania i wskazania
  • Nauka technik masażu
  • Praktyczna nauka całeg masażu

CENA: 600zł ( brutto) – w cenę szkolenia wpisany jest ciepły obiad 

MOŻLIWOŚCI PO KURSIE 

Po szkoleniu każdy absolwent:

Zdobywa większe umiejętności oraz kwalifikacje do wykonywania masażu

  • Może otworzyć własną praktykę ( działalność gospodarcza)
  • Zwiększa szanse o ubieganie się o praca w ośrodkach SPA, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych, klubach sportowych, hotelach, ośrodkach narciarskich, sanatoriach
  • Poprzez zdobytą wiedzę na szkoleniu posiada szersze możliwości pomocy rodzinie oraz przyjaciołom, np. podczas bólów mięśni grzbietuPO ZAKOŃCZENIU KAŻDEG KURSU ABSOLWENCI OTRZYMAJĄ NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:Zaświadczenie ukończenia kursu – wydawane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).

DYPLOM TERAPEUTY W JĘZYKU ANGIELSKIM 

CERTYFIKAT 

Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów. Reprezentuje jedyny w swoim rodzaju styl terapii orientalnej, opartej na zasadach współczucia.

Twórcą masażu jest Jivak Kumarbhaccha. Podstawy zostały stworzone 2500 lat temu w Indiach, na bazie Ayurwedy oraz technik Jogi. Masaż przez lata rozwijał się i był praktykowany przez mnichów w tajlandzkich świątyniach.

Masowana osoba przyjmuje w trakcie zabiegu wiele różnych pozycji właściwych dla jogi – z tego względu masaż tajski bywa nazywany “jogą dla leniwych”.

Masaż uelastycznia całe ciało i poprawia zakres ruchomości wszystkich stawów, mięśni oraz ścięgien. Wykonuje się go przede wszystkim w ubraniu i na macie, chociaż dla niektórych technik nie ma żadnych reguł – mogą być wykonane w każdym miejscu i przez każdego. Dla stylu północnego (z prowincji Chiang Mai – miasto w północnej Tajlandi) charakterystyczny jest ruch kołyszący pacjenta podczas masażu oraz miękkość ruchów wykonywanych przez terapeutę (w odróżnieniu od stylu Wat Po). Zdobywanie wiedzy poprzez praktykę to podstawowe założenia tego stylu.

Każdy nasz kursant nauczy się technik, dzięki którym pomoże osobom wykonującym typową pracę „siedzącą” w rozciągnięciu mięśni, a także wszystkim, którzy chcieliby się rozciągnąć, ale nie mają ku temu sił, jak i również dla sportowców korzystający z masażu, jako „suplementu” treningowego.

Oferta Kursów