Centrum Sztuki masażu

501 027 884

centrumsztukimasazu@gmail.com

Kurs masażu fryzjerskiego SENDO

Fryzjerski masaż głowy Sendo

Cały czas rośnie świadomość dotycząca tego, że zdrowa skóra głowy to bujne i piękne włosy. Fryzjerski masaż głowy Sendo wpływa na poprawę ukrwienia wszystkich tkanek głowy i pobudza cebulki włosów do wzrostu. To właśnie skóra głowy jest fundamentem zdrowych i mocnych włosów, dlatego ważne, by była odpowiednio dotleniona i odżywiona. Co więcej, na kondycję włosów wpływają także czynniki, które z pozoru można bagatelizować. Stres jest przyczyną powstawania napięć, które zaburzają przepływ krwi. Masaż fryzjerski pozwala dogłębnie odprężyć skórę i pobudza regeneracyjne właściwości  tkanek. Do tego pozytywnie wpływa na transport składników odżywczych w głąb skóry i przyspiesza usuwanie toksyn oraz negatywnych efektów przemiany materii. To równie ważny element pielęgnacji głowy, co czesanie czy stosowanie odżywek.

Fryzjerski masaż głowy Sendo to coś, czego powinni nauczyć się właściciele i pracownicy renomowanych salonów fryzjerskich. Dzięki niemu klienci będą czuli się bardziej zaopiekowani i chętniej umówią się na kolejną wizytę. Ponadto masaż fryzjerski to dobry sposób na aplikację kosmetyków, które dzięki poprawie mikrokrążenia są lepiej wchłaniane w głąb skóry głowy, a tym samym stają się bardziej skuteczne.

Jakie działanie ma fryzjerski masaż głowy Sendo?

  1. Włosy są pozbawiane zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum
  2. Usuwana jest martwa warstwa rogowa skóry
  3. Przyspiesza się wymiana martwych włosów na nowe
  4. Poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skalp jest bardziej dotleniony
  5. Proces łysienia zostaje spowolniony, a włosy mniej wypadają
  6. Pomaga się zrelaksować i sprzyja wydzielaniu pozytywnych hormonów – serotoniny i endorfin
  7. Pobudza receptory czuciowe skóry

Procesjonalny fryzjerski masaż głowy Sendo składa się z trzech etapów:

  1. Masażu podczas mycia włosów
  2. Masażu odżywczego
  3. Masażu relaksacyjnego głowy oraz karku

Chcesz zgłębić tajniki fryzjerskiego masażu głowy Sendo? Zapraszamy na szkolenia indywidualne i grupowe. Nauczymy Cię profesjonalnych technik oraz zapewnimy odpowiednią podbudowę merytoryczną. Kursy w Szkole Masażu prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy swoją wiedzę i umiejętności zdobywali w Polsce i za granicą. Dzięki nim łatwo poszerzysz swoje kompetencji i perspektywy zawodowe.

Potwierdzeniem ukończenia naszego kurs masażu klasycznego I i II stopnia są: zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, certyfikat oraz dyplom w języku angielskim. To uprawnienia, pozwalające na założenie własnej działalności oraz podjęcie pracy w salonach SPA, gabinetach masażu zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Masz jakieś pytania dotyczące kursów? Chcesz się zapisać na kurs masażu klasycznego? Zadzwoń do nas lub napisz. Nasz numer telefonu oraz adres e-mail znajdziesz w zakładce „Kontakt”. Zapraszamy też do śledzenia naszego profilu na Facebooku!

Czas trwania szkolenia:

Tworzymy również indywidualne oferty dla salonów fryzjerskich

Kliknij i oceń