Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

O Nas

Fascynacja oraz pasja pracą z ciałem jaką jest masaż przyczyniła się do powstania Centrum Sztuki Masażu. Fakt, że możemy dzielić się doświadczeniem oraz umiejętnościami nabieranymi przez lata praktyki ze wszystkimi, którzy pragną zgłębić tajniki różnorodnych form pracy z ciałem pod naszym okiem jest dla Nas największą formą wyróżnienia. Nasze zaangażowanie, umiejętności oraz wiedza sprawiły, że każda osoba kończąca nasze kursy powraca ponownie.

W trosce o najwyższy poziom organizowanych przez nas szkoleń nieustannie dbamy o to aby stale się rozwijać. Dlatego jesteśmy grupą masażystów a co najważniejsze pasjonatów, którzy zdobywają oraz doskonalą swoje umiejętności na całym świecie.

W Naszym gronie znajdują się uznani autorzy książek poświęconych różnym metodom masażu, medaliści mistrzostw świata w masażu , doktorzy znanych uczelni w Polsce oraz prowadzący warsztaty dla World Massage Federation czy przedstawiciele Dalekiego Wschodu.

Bartłomiej Leszczyński

specjalista oraz pasjonat zgłębiania sekretów określonych metod masażu

Jest specjalistą oraz pasjonatem zgłębiania sekretów holistycznych metod masażu. Swoje umiejętności zdobywał m.in. w uznanej Krakowskiej Szkole Masażu, gdzie uzyskał tytuł dyplomowanego masażysty. Uczestnik wielu szkoleń w Polsce oraz za granicą m.in. w London School of Massage czy u m.in Susan Pa’iniu Floyd. Międzynarodowy wykładowca szkoląc z ramienia World Massage Federation. Jest twórcą Centrum Sztuki Masażu (www.szkolamasazu.com), a także branżowego przedsiębiorstwa usługowego (www.swiat-masazu.pl), gdzie swoją wiedzą i umiejętnościami nie tylko dzieli się z kursantami, ale także może zaoferować je swoim klientom.

Jako instruktor w swojej pracy kursantom przekazuje jak najwięcej wiedzy, umiejętności oraz zaszczepia ziarno fascynacji masażem, kierując się zasadą: jeśli praca stanie się Twoją pasją i tym co sprawia Ci ogromną przyjemność nigdy nie będziesz musiał pracować.

Bartek jest także uznanym autorem branżowych książek pt. “Masaż kamieniami” – pierwszej polskiej publikacji poświęconej tajnikom masażu zimnymi i gorącymi kamieniami , “La Bamboo Therapy – masaż bambusami – pierwszej pracy na świecie o tematyce masażu bambusami i miotełkami bambusowymi oraz “Masaż Stemplami Ziołowymi Sugandhit Sukh – Pachnące Szczęście”. Ponadto jest twórcą metody “Bezbolesnego Masażu Bańką Chińską ( BMBC)” zdobywającego coraz większą popularność w środowisku branżowym.

 

Łukasz Olszewski

dyplomowany, doświadczony masażystą

Jest dyplomowanym, doświadczonym masażystą. To absolwent dwóch szkół, w tym szkoły masażu leczniczego w Krakowie, w której kształcił się pod kierunkiem Adama Zborowskiego – cieszącego się dużym uznaniem autorytetu w dziedzinie masażu.
Nieustannie doskonali swoje umiejętności na wielu kursach i warsztatach i konferencjach. Specjalizuje się w terapii tkanek miękkich, której uczył się m.in. od Arta Riggsa – światowej sławy guru Masażu Tkanek Głębokich czy Carol J. Manheim.

Kolejnym ważnym obszarem jego zainteresowań jest masaż geriatryczny – jest pierwszym w Polsce instruktorem propagującym i nauczającym właściwego podejścia do masażu osób starszych. Jest autorem artykułów oraz pierwszej na polskim rynku wydawniczym książki poświęconej masażowi w geriatrii pt. “Masaż osób starszych”. W pracy Łukasza doceniamy przede wszystkim zawodową rzetelność i serce, które wkłada w wykonywane masaże. Będąc osobą z dysfunkcją wzroku, Łukasz bazuje na wyjątkowo wyczulonym zmyśle dotyku, co jest jego atutem w pracy zawodowej.

Na co dzień, poza przyjmowaniem pacjentów, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z kursantami w Centrum Doskonalenia Masażu.

Iwona Sulowska

dyplomowana masażystka

Absolwentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz dyplomowana masażystka. Obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich na macierzystej uczelni. Nieustannie podnosi swoją wiedzę i kwalifikacje, będąc uczestniczką wielu kursów, warsztatów oraz szkoleń z zakresu fizjoterapii i masażu. Jest fizjoterapeutą kadry narodowej w unihokeju seniorów i juniorów. Ponadto pracuje ze sportowcami trenującymi gimnastykę, sztuki walki oraz bieganie.

Współpracuje z wieloma firmami oraz korporacjami, oferując masaż work-site dla ich pracowników.

Od wielu lat trenuje oraz aktywnie uczestniczy w licznych biegach długodystansowych z bardzo dobrymi wynikami.

Zdobywczyni tytułu Mistrzyni Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie.

Praca z pacjentem oraz bieganie jest dla niej prawdziwą pasją, którą chętnie dzieli się z każdym kursantem.

Paweł Osak

Specjalista w fizjoterapii sportowej i medycznym treningu terapeutycznym.

Magister fizjoterapii, absolwent kierunku Fizjoterapia na Collegium Medicum UJ,  terapeuta manualnym IFOMPT (the International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists).
Na co dzień pracuje w prywatnym gabinecie Dotfizjo, zajmuje się głównie rehabilitacją ortopedyczną oraz sportową. Współpracuje z jednymi z najlepszych zawodników polskiego triathlonu oraz lekkiej atletyki.
W sposób systematyczny rozwija się zawodowo, podnosząc swoje kwalifikacje i powiększając warsztat terapeutyczny poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach m.in na kursie anatomii palpacyjnej z belgijskim osteopatą Fracissem Lafosse czy terapia NAP: „Neuro-ortopedyczna plastyczność zależna od aktywności” czy Glyna Curtisa na masażu tkanek głębokich oraz  wielu konferencjach naukowych.
Pasjonat sportu, zdrowego stylu życia i fizjoterapii.

 

 

Mateusz Borkowski

Mgr fizjoterapii, dyplomowany masażysta, specjalista masażu leczniczego, tyflopedagog, zasłużony nauczyciel masażu. Absolwent Medycznego Studium Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie oraz kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Od 2007r. jest wykładowcą w Krakowskiej Szkole Masażu w Małopolskiej Wyższej Szkole w Krakowie na kierunku kosmetologia. Wieloletni współpracownik Pana Adama Zborowskiego. Swoją wiedzę pogłębiał na wielu szkoleniach m.in. Manueller Lymphdrainage Komplexer Physikalischer Entstauungstherapie.
Masażysta w wielu renomowanych ośrodkach między innymi w Instytucie Kosmetycznym Dr Irena Eris w Wadowicach i Krakowie.
Współautor publikacji naukowej z dziedziny masażu pt Energy expenditure for massage therapists during performing selected classical massage techniques. International Journal of Occupational Medicine and Environmental Health. 2018 Oct 24;31(5):677-684. 
 
Współorganizator programu bezpłatnej rehabilitacji (Manualny Drenaż Limfatyczny i Kompresjoterapia) dla kobiet po zabiegu mastektomii.
W 2008 roku organizator i prowadzący IX Targów Masażu, a w 2010 roku współorganizator X Targów Masażu w Krakowie, które odbyły się w siedzibie Szkoły Policealnej Integracyjnej Masażu Leczniczego w Krakowie.

 

 

Prowadzący Masaż Tensegracyjny

 

Krzysztof Kassolik

Doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, fizjoterapeuta, masażysta, współtwórca Masażu Tensegracyjnego, autor książki i publikacji naukowych z zakresu masażu. Absolwent kierunków Fizjoterapia Medycznego Studium Zawodowego (1979) i Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego (1986) we Wrocławiu.

Doktor nauk o kulturze fizycznej na podstawie rozprawy doktorskiej pt. Zmiany morfologiczne tkanki łącznej ścięgnistej zachodzące pod wpływem masażu klasycznego wygłoszonej w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (1992).

Doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej na podstawie osiągnięć naukowych uzyskanych po otrzymaniu stopnia doktora stanowiące znaczny wkład w rozwój nauk o kulturze fizycznej oraz istotnej aktywności naukowej (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, 2016).

Współautor opracowania dokumentacji – karta oceny stanu pacjenta – dla potrzeb masażu. Autor opracowania podstaw teoretycznych masażu w oparciu o prawo tensegracji i homeostazę strukturalną. Przewodniczący Sekcji Masażu Medycznego przy Polskim Towarzystwie Fizjoterapii. Autor opracowania podstaw teoretycznych masażu w oparciu o prawo tensegracji i homeostazę strukturalną. Przewodniczący Sekcji Masażu Medycznego przy Polskim Towarzystwie Fizjoterapii. Autor ponad 70 prac naukowych z zakresu masażu.

Waldemar Andrzejewski

Doktor habilitowany, fizjoterapeuta, masażysta, współtwórca Masażu Tensegracyjnego, autor książki i publikacji naukowych z zakresu masażu. Absolwent kierunku Rehabilitacja Ruchowa Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (1991).

Doktor nauk o kulturze fizycznej na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Wpływ mechanicznego odkształcania mięśni kończyn tylnych u szczurów, jako części składowej masażu, na obraz białokrwinkowy w krwi obwodowej” wygłoszonej w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (1999).

Doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej na podstawie osiągnięcia naukowego w postaci cyklu czterech publikacji pt. „Wpływ masażu na proces angiogenezy w tkance ścięgnistej i mięśniowej oraz przebudowę strukturalną ścięgna podczas treningu biegowego” (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, 2015). Od 1991 roku pracownik naukowo-dydaktyczny, a od 1999 roku adiunkt w Katedrze Fizjoterapii i Terapii Zajęciowej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Od 2007 roku starszy wykładowca w Instytucie Fizjoterapii Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Od 2016 roku kierownik Katedry Kosmetologii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, oraz współzałożyciel i wiceprzewodniczący Ogólnopolskiej Sekcji Masażu Medycznego przy tymże towarzystwie.

Autor ponad 70 publikacji naukowych z zakresu masażu dotyczących jego oddziaływania na organizm oraz efektywności w różnego rodzaju schorzeniach, które zostały opublikowane w kraju i zagranicą.

.