Szkoła Masażu CDM w Social Media: 

Masaż Osób Starszych

Masaż geriatryczny (masaż osób starszych) został zaprojektowany właśnie w celu dostosowania zabiegu do zmian inwolucyjnych starzejącego się organizmu oraz zaspokojenia szczególnych potrzeb osób w podeszłym wieku. Dzięki temu jest często jedyną możliwą do zastosowania formą masażu u seniorów, których kondycja psycho-fizyczna stanowi spore wyzwanie dla masażystów i stanowi przeważnie przeciwwskazanie do zastosowania standardowych metod pracy z ciaem. W tym rodzaju masażu dla osób starszych stosuje się dedykowane seniorom nieinwazyjne, łagodne techniki, specjalne pozycje ułożeniowe i szereg pomniejszych elementów, wpływających na całokształt terapii. Masaż przede wszystkim ma pomóc poprawić krążenie krwi, zwalczyć depresję, poprawić równowagę , elastyczność oraz trofikę mięśni, zmniejszyć ból stawów, a przy okazji zwiększyć ich ruchomość, a także poprawić ogólne samopoczucie.

Masaż w geriatrii może być szczególnie przydatny dla utrzymania i poprawy ogólnego stanu zdrowia w podeszłym wieku. Olbrzymie znaczenie ma również zapewnienie pacjentom geriatrycznym tak ważnej, a niestety w tym wieku deficytowej dawki dotyku i kontaktu z drugim człowiekiem.

Aby móc profesjonalnie i bezpiecznie przeprowadzać masaż wykorzystywany w geriatrii, należy mieć na uwadze typowe dla wieku starczego zjawiska jak m.in. polipatologia, polilekowość czy wielkie zespoły geriatryczne. Od terapeuty pracującego z osobami w podeszłym wieku wymaga się zatem nie tylko specjalistycznych technik, ale i fachowej wiedzy.

Cena 39 zł
Przesyłka 8 zł

Złóż zamówienie

2 + 4 =

Płatności za książkę proszę dokonywać na nr konta bankowego:

ALIOR BANK SA
60 2490 0005 0000 4000 8739 8968
Ośrodek Doskonalenia Masażu
ul. Lwowska 15/1, 15-252 Białystok

W tytule przelewu prosimy podać nazwę książki